môj príbeh

Viem, aký je to pocit ocitnúť sa v cudzej krajine bez znalosti jazyka, kde je iná kultúra, iné zvyky a iné zákony.

Vy to vďaka mojim skúsenostiam už zažiť nemusíte.

Martin Vlk - o mne
Martin Vlk - ako som sa dostal do Poľska

Ako som sa dostal

do Poľska?

Volám sa Martin Vlk a do Poľska som prvýkrát prišiel už v roku 2006, kde som ako profesionálny volejbalista hral v jednej z najlepších volejbalových líg na svete.

Po ťažkom zranení kolena som však bol nútený volejbalovú kariéru ukončiť a usadil som sa v Poľsku, kde som si založil rodinu.

Po ukončení volejbalovej kariéry som spojil sily s mojim svokrom, ktorý je majiteľom špičkovej účtovníckej kancelárie a začal som pomáhať podnikateľom zo Slovenska a Česka v štarte ich podnikania v Poľsku.

Prečo som založil

moju spoločnosť?

Keďže som sa popri športe vždy zaujímal aj o podnikanie, bolo po ukončení mojej športovej kariéry logickou voľbou pustiť sa týmto smerom. Už počas mojich hráčskych čias som veľa cestoval a hrával v rôznych krajinách sveta a zistil som, aké ťažké bolo fungovať v novej krajine, kde nepoznám žiadne zákony a ani jazyk.

To bol jeden z hlavných dôvodov prečo som založil svoju spoločnosť a začal pomáhať Slovákom a Čechom v podnikaní na území Poľska.

Začiatok podnikania

v Poľsku

Na začiatku som sa len zúčastňoval stretnutí s našimi zahraničnými klientmi, na ktorých som pôsobil ako tlmočník. Postupne som sa začal zaoberať zakladaním firiem na kľúč alebo takzvaných ready-made spoločností, ktoré klientom výrazne urýchľujú a zjednodušujú štart podnikania v Poľsku.

K dnešnému dňu vedieme spolu so svokrom a mojou manželkou účtovnícku kanceláriu v meste Milicz (60 km od mesta Worclaw), ktorá sa špecializuje vo veľkej miere na českú a slovenskú klientelu.

Ponúkame rôzne služby od nákupu ready-made firmy, založenie účtu v banke až po komplexné vedenie účtovníctva a personalistiku. Naším cieľom je poskytnúť klientom kvalitné služby bez nutnosti znalosti poľského jazyka či zákonov.